top of page

                                           10 цікавих фактів про БАНАНИ.
 


1. Банан — це ягода. 

2. Першим президентом Зімбабве був Канаан Банана. 

3. Банани бувають не лише жовті, але і червоні. В червоних ніжніша м'якоть, і

перевезення вони не переносять.

4. У бананах міститься більше вітаміну В6, чим в інших фруктах. Відомо, що цей

вітамін несе відповідальність за гарний настрій. 

5. По вазі урожай бананів складає другий за величиною урожай в світі,

випереджаючи виноград на третьому місці, і поступаючись першим місцем

апельсинам.

6. Індія і Бразилія вирощують більше бананів, чим будь-яка інша країна в світі. 

7. Банани майже в півтора рази ситніші за картоплю, а в сушених бананах в п'ять разів більше калорій чим в сирих. У одному банані міститься до 300 міліграмів калія, який допомагає боротися з підвищеним тиском і укріплює сердечний м'яз. Кожному з нас в добу потрібно 3 або 4 г калія.

8. Майт Лепік з Естонії переміг в першому в світі змаганні по поїданню бананів на швидкість. Йому удалося з'їсти 10 бананів за 3 хвилини. Його секрет був в поглинанні бананів разом з шкіркою — так він заощадив час. 

9. На латинській банан називається «Musa sapientum», що означає «фрукт мудрої людини». 

10. Світовий рекорд по поглинанню бананів за 1 годину — 81 банан. 

 

                                        Винаходи, які придумали діти
                                                                         Існує безліч винаходів і відкриттів, авторами яких стали діти. Більшість                                                                          з цих відкриттів вже використовуються в нашому повсякденному                                                                                    житті.
                                                                         1. Виявляється, що пластилін винайшла школярка — внучка відомого                                                                            виробника чистячого засобу для шпалер Клео Маквікера. Воно було                                                                              призначене для очищення шпалер від вугільного пилу. Дівчинка                                                                                    запропонувала використовувати цей засіб для гри. З його складу                                                                                    прибрали чистячий компонент, додали мигдалеве масло і фарбники.
                                                                        2. Ідея створення хутряних навушників для захисту від холоду                                                                                          належить 15-річному американцеві Честеру Грінвуду, який любив кататися на ковзанах і одночасно слухати музику. 
3. Автор ідеї створення снігохода — 15-річний канадець Джозеф-Арманд Бомбардьер.
4. Шрифт Брайля (рельєфно-точковий тактильний шрифт, призначений для листа і читання незрячими людьми) розробив французький підліток, 15-річний син чоботаря Луї Брайль. Хлопчик був сліпий з 3-річного віку, а за основу свого шрифту узяв «нічний шрифт» капітана артилерії Шарля Барбье, який використовувався військовими того часу для читання донесень в темноті.
5. Іграшкова вантажівка з кузовом, що відкидається, винайшов і навіть запатентував шестирічний Роберт Петч, що намалював дану конструкцію для того, щоб батько зробив йому таку машинку.
6. Ідея створення батута належить 16-річному гімнастові Джорджу Ніссену. 
7. Фруктовий лід - морозиво на паличці - вперше виготовив 11-річний Френк Епперсон.
8. 12-річний Максим Лема зі Львова створив робота, що виконує функції інженерів БТІ. Робот сканує приміщення, заміряє площу і за допомогою радіосигналу передає дані на комп'ютер.
9. 16-річний Вадим Хоміч з Житомира придумав прилад, блокуючий автомобіль з п'яним водієм.
10. 13-річний учень однієї з московських шкіл Дмитро Резников розробив спільно з фахівцями Державного медико-стоматологічного університету унікальну зубну щітку, призначену спеціально для космонавтів, що працюють на орбітальній станції.
11. 13-річна школярка Меллорі Кьювмен з міста манчестера, США, винайшла нові ліки від гикавки. До складу нових ліків увійшли звичайні льодяники, цукор і яблучний оцет. Новинка вже отримала назву «Hiccupops».
12. 10-річна москвичка Анастасія Родіміна стала наймолодшим володарем патенту на власний винахід. Дівчинка винайшла новий спосіб друкарської графіки.
13. 8-річна Аланна Майерс з Данедіна, штат Флоріда, винайшла засіб для безболісного зняття бинтів. До складу продукту входять мило, лавандове масло і вода. На цю ідею дівчинку наштовхнула необхідність зняття бинтів після виписки з лікарні.
14. 10-річна мешканка США Клара Лейзен придумала незвичайне з'єднання азоту, кисню і вуглецю в ході виконання завдання вчителя «Придумай нову молекулу». Саме таке їх взаємне розташування до десятирічного дитяти ніхто ніколи не демонстрував. І, хоча відкриття нової молекули сталося абсолютно випадково, ім'я юної американки стоїть тепер в переліку авторів роботи, опублікованої в науковому журналі.
15. 13-річний Лоренс Рок з Британії заробив 250 тисяч доларів, винайшовши дзвінок, який отримують на свій мобільний телефон господарі будинку в свою відсутність. Лоренс Рок винайшов, по суті, програму, яка зуміла з'єднати sim-карту мобільника господарів і дверний дзвінок. 

                       Як утворюється молоко?
Відомо, що смак молока і його поживність багато в чому залежать від того, що їсть тварина.

Так, у корови, наприклад молоко буває гірке на смак. Це означає, що вона їла полин або ще

якусь гірку траву.
Таким чином, можна припустити, що молоко утворюється з їжі, яку тварина їсть, — трави або

сіна. Але тигри, наприклад, або кити, вовки і кішки, та і безліч інших ссавців сіно не їдять. З чого

ж тоді у них утворюється молоко? Причому таке саме по складу, як і у травоїдних.
Молоко у всіх ссавців утворюється однаково, і «сировиною» для нього є звичайна кров.

Виявляється, такі не схожі один на одного речовини, як молоко і кров, складаються з одних і ж

компонентів. Молочна залоза, яка є у всіх ссавців, групує їх у різних пропорціях і кількостях, збільшуючи, наприклад, відсоток цукру в молоці в порівнянні з його вмістом в крові в 90 разів, жирів - в 20 разів, кальцію - в 14 разів і так далі. Входять в молоко і вітаміни, і мінеральні речовини. І чим би тварина не харчувалася - травою, м´ясом або рибою, - кров віддає молоку все, що треба, і в потрібній кількості.
Цей процес краще всього вивчений на прикладі організму корови. Кожну хвилину через молочну залозу корови для утворення молока повинно проходити три з половиною літри крові (у добу - п´ять тонн). Спеціальні клітки залози «віджимають» з крові всі молочні компоненти і по протоках подають готовий продукт в «цистерну» - у корови це вим´я. З вимені вже через соски його відсисає або теля, або спеціальна машина з вакуумними пульсуючими трубками - апарат для доїння, а подекуди і доярки - руками.
Утворення молока на основі крові, звичайно, не означає, що живлення не грає в цьому ніякої ролі. Воно поставляє у свою чергу всі необхідні речовини і вітаміни, які потім через кров потрапляють в молоко. Чим більш насичена поживними речовинами кров, тим тим більш поживне й смачне молоко.

bottom of page